04 października, 2023
11 11 11 AM
Najem krótkoterminowy
Flawonoidy i konopie – co mogą zdziałać?
Kim jest i ile może zarobić hejter?
Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej?
Hejt w sieci- jak się przed nim bronić?
DIY – co możesz zrobić samodzielnie
Armia „hejterów”
Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube?
Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić?
Co to jest Hejt?
Latest Post
Najem krótkoterminowy Flawonoidy i konopie – co mogą zdziałać? Kim jest i ile może zarobić hejter? Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej? Hejt w sieci- jak się przed nim bronić? DIY – co możesz zrobić samodzielnie Armia „hejterów” Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube? Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić? Co to jest Hejt?
youtube i hejtowanie

Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube?

Już od jakiegoś czasu możemy zaobserwować tendencję odpływu większych twórców z platformy YouTube. Chętnie przechodzą oni na Twitch, czyli portal pozwalający nam na żywo rozmawiać ze swoimi widzami. Taka forma interakcji cieszy się sporą popularnością również wśród fanów twórców internetowych. Jednak na ich odejście z YouTube składa się kilka naprawdę istotnych czynników.

YouTube coraz bardziej surowy?

Wielu twórców do dawna narzeka na zarobki z YouTube. Jeśli ktoś żyje z pieniędzy zdobywanych za pomocą tej platformy, to tak naprawdę nigdy nie wie, czy w przyszłym miesięcy będzie go stać na opłacenie czynszu za mieszkanie. Oczywiście nie wszyscy twórcy żyją tylko ze swojej działalności na tym portalu, są jeszcze różnego rodzaju reklamy czy filmy sponsorowane oraz pieniądze, które wpłacają nam widzowie. Ale wciąż są osoby, które stawiają tylko na swoją aktywność. A w zasadzie stawiały, bo to właśnie one są teraz zmuszone szukać dodatkowych źródeł dochodów, takich jak inne platformy, często umożliwiając swoim widzom finansowe wsparcie.

Pieniądze z Twitcha są większe

Wiele platform poza YouTube może być znacznie bardziej dochodowe. Twitch nie należy do giganta Google, a przez to rządzi się swoimi, bardziej czytelnymi, zasadami. I, mimo że może on wchodzić w umowy z twórcami, wymaga od nich załatwiania samodzielnie formalności, jest niejako tylko pośrednikiem. To bardzo wygodne dla twórców, którzy chcą zarabiać na swoich zasadach. Twitch zabiera dla siebie z góry określoną kwotę od każdej transakcji, a więc twórca dokładnie wie, ile może zarobić. O ile nie łamie on regulaminu, może być pewny, że przychody będą w miarę stałe i zależne tylko i wyłącznie od jego widowni, a więc w przypadku większych twórców naprawdę spore.

Lepszy kontakt z widzami

Wielu twórców stawia dziś na kontakt z widzami. Kiedy konkurencja jest naprawdę spora, trzeba mieć stabilną społeczność zgromadzoną wokół nas. I wcale nie musi chodzić o zarobki. Dziś naszą karierę może przekreślić jeden komentarz na Facebooku, nie mówią już o jakimś większym konflikcie z innym twórcą. Silna społeczność to nie tylko gwarancja tego, że będziemy mieć po swojej stronie pewną grupę wiernych widzów, ale do tego mamy mniejszą szansę, że zostaniemy „usunięci” przez internautów. Poza tym dbanie o wizerunek może nam pomóc, jeśli będziemy szukać potencjalnych reklamodawców. A dodatkowe pieniądze zawsze są mile widziane.

Czy chodzi tylko o pieniądze?

Wielu internautów złości się, że ich twórcy przenoszą się tam, gdzie można lepiej zarobić. Faktycznie, nie jest to dobra reputacja, ale jeśli z dnia na dzień ktoś odcina nas od naszego źródła dochodu, trzeba się jakoś ratować. Nie możemy oczekiwać, że nasz ulubiony twórca się pod nas dopasuje i będzie nam dostarczał rozrywki za darmo w takiej samej formie i o takiej samej częstotliwości, zwłaszcza jeśli do tego czasu się z tego utrzymywał. Jako widz musimy być wyrozumiali i zaakceptować od czasu do czasu to, że musi on zmienić swoje treści czy miejsce, w którym je tworzy, jeśli to pomoże mu opłacić swoje podstawowe potrzeby wynikające z codziennego życia.