18 maja, 2024
11 11 11 AM
Jak zamontować lampę pająk na suficie?
Najem krótkoterminowy
Kim jest i ile może zarobić hejter?
Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej?
Hejt w sieci- jak się przed nim bronić?
DIY – co możesz zrobić samodzielnie
Armia „hejterów”
Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube?
Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić?
Co to jest Hejt?
Latest Post
Jak zamontować lampę pająk na suficie? Najem krótkoterminowy Kim jest i ile może zarobić hejter? Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej? Hejt w sieci- jak się przed nim bronić? DIY – co możesz zrobić samodzielnie Armia „hejterów” Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube? Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić? Co to jest Hejt?
diy

DIY – co możesz zrobić samodzielnie

Jak ucieszyć bliskich własnoręcznie zrobionymi podarunkami? Jakie prezenty DIY możesz zrobić?

Prezenty DIY są fantastycznym pomysłem, gdy nie możemy przeznaczyć zbyt dużej kwoty na podarunki, a także wtedy, gdy obdarowywana osoba „wszystko już ma”. Własnoręcznie zrobione przedmioty będą z całą pewnością niepowtarzalne, a o to przecież chodzi!

Prezenty do schrupania, czyli pierniczki i inne

Jadalne prezenty raczej nie będą nietrafione. Chyba że trafimy na alergika… Ale wtedy tym bardziej ucieszy się, jeśli zdołamy przygotować bezpieczne dla niego smakołyki z odpowiednich składników. Jakie mogą być pomysły na jadalne prezenty? Wypróbuj:

  • dekorowane pierniczki,
  • własnoręcznie zrobioną mieszankę przypraw korzennych do kawy,
  • samodzielnie zrobioną gorącą czekoladę do zaparzania – gotowy proszek lub czyste kakao zmieszaj z pachnącymi świętami dodatkami,
  • przybrane świątecznymi ozdobami słoiki z przetworami, nie tylko na słodko,
  • mieszanka do wypieku ciasta – mąka, cukier i przyprawy – którą obdarowany będzie mógł wykorzystać, gdy najdzie go ochota na coś słodkiego.

Jeśli robisz coś własnoręcznie, koniecznie zadbaj o dobre oświetlenie przy biurku lub w warsztacie – > oświetlenie stanowiska pracy.

Pachnące i dbające o skórę pomysły na prezenty DIY

Ręcznie robione kosmetyki na prezent również można zrobić samodzielnie! Pomysły na DIY znajdziesz w wielu miejscach, i to niekiedy wraz z gotowymi przepisami oraz odmierzonymi składnikami. Możesz dopasować je do tego, jakie obdarowana osoba lubi zapachy, jakie potrzeby skóry, a także wzbogacić je o świąteczny zapach i świąteczną formę. O ile kremy DIY wymagają nieco doświadczenia, o tyle każdy może przygotować według instrukcji mydło DIY. Ozdobna kostka może być zatopionymi plastrami cytrusów albo posypana cynamonem, może mieć kształt i kolor babeczki, piernikowego ludzika albo może być cięta z większego wałka lub bloku. Sposób na to, jak zrobić mydło w domu, nie jest skomplikowany, jeśli zaopatrzysz się w gotową mydlaną bazę. Część dodatków znajdziesz… w kuchni.

Makramy – najmodniejsze dekoracje do domu

Przebojem dekoracji wnętrz, który z pewnością każdy chciałby mieć i który pasuje do każdego pomieszczenia jest makrama. Jak zrobić taką wyplatankę? Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzeba do tego żadnych narzędzi. Wystarczą sprawne dłonie, odpowiednio gruby sznurek, trochę czasu i cierpliwości i odrobina wyobraźni przestrzennej. Jako podstawę makramy można wykorzystać drewnianą listwę lub gałąź, ale mogą być też takie, które wiesza się bezpośrednio na sznurku. Makramowy kwietnik, poszewka na poduszkę, dekoracja do powieszenia na ścianie albo osobny pojemnik np. na długopisy i inne przybory z pewnością ucieszy wszystkich estetów. Gdy chcesz spróbować, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, bez trudu znajdziesz kurs makramy online oraz gotowe podstawowe wzory.

Pachnące dodatki do domu

Zapachowe dodatki do domu, takie jak świece oraz woski i mieszanki olejków do kominków zapachowych, również możesz zrobić w domu. Takie prezenty DIY nie wymagają specjalnych zdolności manualnych ani artystycznych. Do zrobienia świecy możesz wykorzystać dekoracyjny szklany słoik albo formę, s której ją wyjmiesz. Potrzebny ci będzie knot, wosk sojowy lub pszczeli i pachnące olejki eteryczne. Mile widziane są również ozdobne – podobne, jak do mydła: suszone owoce i kwiaty, kawa w ziarnach, zioła – oraz opcjonalnie barwniki.