18 maja, 2024
11 11 11 AM
Jak zamontować lampę pająk na suficie?
Najem krótkoterminowy
Kim jest i ile może zarobić hejter?
Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej?
Hejt w sieci- jak się przed nim bronić?
DIY – co możesz zrobić samodzielnie
Armia „hejterów”
Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube?
Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić?
Co to jest Hejt?
Latest Post
Jak zamontować lampę pająk na suficie? Najem krótkoterminowy Kim jest i ile może zarobić hejter? Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej? Hejt w sieci- jak się przed nim bronić? DIY – co możesz zrobić samodzielnie Armia „hejterów” Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube? Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić? Co to jest Hejt?
Condo Hotel

Najem krótkoterminowy

Najem krótkoterminowy – ubezpieczenie

Ubezpieczenie każdej nieruchomości jest opłacalne, ponieważ pozwala uniknąć odpowiedzialności finansowej za różne zdarzenia. Dotyczy to również domów oferowanych na wynajem. Jeśli posiadasz taką nieruchomość, rozważ zakup ubezpieczenia domu. Zakres ochrony obejmuje m.in. ściany i elementy mocujące oraz wyposażenie wynajmowanego lokalu.


Na czym polega wynajem krótkoterminowy?

Krótkoterminowy wynajem mieszkań to jeden ze sposobów zarabiania na nieruchomościach. W przeciwieństwie do wynajmu długoterminowego, wynajem krótkoterminowy obejmuje wynajem mieszkania na kilka dni. W rezultacie dochód z wynajmu może zostać znacznie zwiększony, zwiększając tym samym zwrot z inwestycji.

Z tej formy wynajmu często korzystają turyści lub osoby podróżujące służbowo, poszukujące komfortowego noclegu. Wiele osób woli wynająć apartament niż hotel, ponieważ cenią sobie niezależność i wygodę. Niewątpliwymi zaletami są bezpłatne korzystanie z kuchni oraz możliwość zamieszkania z większą rodziną lub grupą przyjaciół.

CondoHotel
CondoHotel

Niewiele hoteli oferuje pokoje rodzinne, więc dla rodzin 2+2 lub więcej apartamenty na wynajem krótkoterminowy są znacznie wygodniejsze. W wielu przypadkach jest to również tańsze niż pobyt w hotelu, a możliwość samodzielnego przygotowania posiłków we własnej kuchni to duży plus.


Jak długo może trwać najem krótkoterminowy?

Coraz więcej podróżnych decyduje się na wynajem mieszkań lub mieszkań na krótki okres czasu zamiast pobytu w pokojach hotelowych. Jest połączony z wieloma obiektami takimi jak kuchnia, balkon czy ogród. Jest więcej przestrzeni i wolności. Oferty można szybko i łatwo znaleźć na stronach takich jak Airbnb czy Booking.com. Wynajem krótkoterminowy wymaga od właściciela dużego zaangażowania. Częste przejęcia, sprzątanie najemców, naprawy, aktualizowanie reklam, odbieranie telefonów i e-maili czy nadzorowanie rezerwacji są czasochłonne. Musisz zadbać o wyposażenie mieszkania. Restauracja musi być w pełni wyposażona, jak ręczniki, sztućce, czajnik, odkurzacz czy suszarka, co oznacza wyższe koszty dla właściciela. Jeśli chce, aby mieszkanie generowało dochód, musi również wydać więcej na sprzedaż nieruchomości.


Czy opłaca się wynajem krótkoterminowy?

W przypadku mieszkań na wynajem wystarczy kupić meble i podstawowe sprzęty AGD, czyli lodówki, kuchenki i pralki, ale w przypadku wynajmu krótkoterminowego powinniśmy również wziąć pod uwagę sprzęt taki jak telewizory, żelazka, deski do prasowania czy ekspresy do kawy . Goście mogą chcieć zjeść śniadanie lub kolację w wynajętym mieszkaniu oraz zjeść śniadanie lub kolację w komfortowo urządzonej iw pełni wyposażonej kuchni. W tym przypadku powinniśmy zapomnieć o takich rzeczach jak talerze, filiżanki, szklanki, sztućce, sztućce czy niektóre garnki i patelnie. Oprócz kuchni sypialnia powinna być wyposażona w pościel, a łazienka w ręczniki, jednorazowy płyn do mycia ciała i szampon. Jak widać, w przypadku wynajmu krótkoterminowego koszt sprzętu jest znacznie wyższy niż w przypadku wynajmu długoterminowego.


Ile można zarobić na wynajmie krótkoterminowym?

Co by było, gdyby rentowność AirBnB została porównana ze średnim długoterminowym czynszem? Według najnowszych danych JLL czynsz za 1 metr kwadratowy w centrum Warszawy wynosi 84,7 zł. Na Mokotowie cena za metr wynosi 63 zł. Ale średnia cena w Warszawie to tylko 55 zł za metr. Na wynajmie długoterminowym 60-metrowe mieszkanie „zarabia” średnio 3600-3800 zł miesięcznie. W przypadku odliczenia podatków i co najmniej jednego „pustego” miesiąca w roku oraz kosztów marketingu (reklamy) kwota netto nie może przekroczyć 3300 zł.